Співробітниками Навчально-наукового центру радіаційної безпеки Київського національного університету імені Тараса Шевченка проведено у квітні чергові курси підвищення кваліфікації з радіаційної безпеки

З 15 по 22 квітня 2024 року співробітниками Навчально-наукового центру радіаційної безпеки Київського національного університету імені Тараса Шевченка проведено чергові курси підвищення кваліфікації «Радіаційна безпека при здійсненні окремих видів діяльності в сфері використання ядерної енергії» для слухачів із різних регіонів України.

Курси охоплювали вивчення слухачами матеріалу щодо особливостей: при перевезенні радіоактивних матеріалів, при використанні джерел іонізуючого випромінювання в медицині й інших галузях. Слухачами стали 77 спеціалістів  сфери використання ядерної енергії із різних регіонів України.

Навчання й перевірку знань було проведено відповідно до вимог Наказу Державної інспекції ядерного регулювання України від 02 жовтня 2014 року    № 143 «Порядок проведення навчання і перевірки знань з питань радіаційної безпеки у персоналу і посадових осіб суб’єктів окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії».

Через існуючі ризики та широке поширення, яке щороку тільки збільшується, використання іонізуючого випромінювання в медицині потребує особливого та ретельного контролю для захисту як пацієнтів, так і персоналу. Потужна сила діагностики і лікування із використанням променевих технологій поступово відкриває практично необмежені можливості для медицини. Чим більша сила, тим більшою є відповідальність, яка полягає в дотриманні правил та норм використання іонізуючого випромінювання.

Маючи у своєму розпорядженні компетентний  персонал, партнерські стосунки з провідними вітчизняними, міжнародними організаціями і спеціалістами в галузі радіаційної безпеки та використовуючи кращий світовий досвід, акумульований в нормах безпеки МАГАТЕ, Міжнародної комісії з радіологічного захисту, інших міжнародних організацій, Навчально-науковий центр радіаційної безпеки КНУ імені Тараса Шевченка зарекомендував себе як надійний постачальник послуг із забезпечення радіаційної безпеки.

Вітаємо наших відмінників!

  • Кукла Віталій Васильович, інженер 2 категорії сектору перевезення радіоактивних матеріалів служби радіаційної розвідки та дозиметричного контролю, Філія «ВП «Аварійно-технічний центр» АТ «НАЕК» Енергоатом»;
  • Мацюк Денис Сергійович, інженер з ремонту та налагодження і Дидюк Михайло Васильович, провідний інженер з ремонту та налагодження, ТОВ «КСЕНКО»;
  • Семененко Вадим Ігорович, фізична особа-підприємець, ФОП Семененко Вадим Ігорович;
  • Просалов Євген Борисович, технічний директор, ТОВ «Сартокарат»;
  • Гармідер Дар’я Вадимівна, технік-дозиметрист, КНП «Черкаська обласна лікарня черкаської обласної ради»;
  • Забудько Денис Юрійович та Кондратенко Олена Миколаївна, рентгенолаборанти, КНП “Кіровоградський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр” Кіровоградської обласної ради;
  • Самозвон Наталія Василівна, рентгенолаборант, КНП “Бахмацька міська лікарня” Бахмацької міської ради;
  • Миколюк Максим Олександрович, медична сестра – рентгенолаборант госпітального відділення мобільного польового госпіталю, Головний військово-медичний клінічний центр (Центральний клінічний госпіталь) Державної прикордонної служби України.

Слухачі курсів підвищення кваліфікації «Радіаційна безпека при здійсненні окремих видів діяльності в сфері використання ядерної енергії» у відгуках відзначили, що навчання із застосуванням дистанційних технологій за відносно короткий час дає можливість здобути додаткові знання з новітніх досягнень у галузі радіаційної безпеки, які можуть бути використані при вирішенні комплексу завдань, пов’язаних зі зменшенням ризиків виникнення аварійних ситуацій і нещасних випадків на радіаційно небезпечних об’єктах, оскільки робота з радіоактивними речовинами і джерелами іонізуючого випромінювання несе потенційну загрозу, як здоров’ю, так і життю персоналу.

Слухачі звернули увагу, як на актуальність та відповідність програми навчання освітнім потребам фахівців сфери використання ядерної енергії, так і на лекційний матеріал, поданий високо-кваліфікованими викладачами. Матеріал лекцій розроблений таким чином, щоб актуалізувати, поглибити та розширити у слухачів базу знань і навичок з радіаційної безпеки, оскільки виклики радіаційної небезпеки, що існують сьогодні в умовах воєнного стану, вимагають високої компетентності, відповідальності фахівців, готовності до комплексного підходу при розв’язанні проблем захисту людини та довкілля.

Директорка ННЦРБ КНУ                                          Людмила АСЛАМОВА