Чергові курси підвищення кваліфікації з радіаційної безпеки

З 11 по 18 листопада 2024 року співробітниками Навчально-наукового центру радіаційної безпеки Київського національного університету імені Тараса Шевченка проведено чергові курси підвищення кваліфікації «Радіаційна безпека при здійсненні окремих видів діяльності в сфері використання ядерної енергії» для слухачів із різних регіонів України.

Курси охоплювали вивчення слухачами матеріалу щодо особливостей: при поводженні з радіоактивними відходами, при використанні джерел іонізуючого випромінювання в медицині й інших галузях. Слухачами стали 56 спеціалістів  сфери використання ядерної енергії із різних регіонів України.

Навчання й перевірку знань було проведено відповідно до вимог Наказу Державної інспекції ядерного регулювання України від 02 жовтня 2014 року    № 143 «Порядок проведення навчання і перевірки знань з питань радіаційної безпеки у персоналу і посадових осіб суб’єктів окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії».

Першочерговою метою навчання є покращення стану безпеки радіаційно-небезпечних об’єктів шляхом підвищення компетентності персоналу та посадових осіб,  які відповідають  за дотримання вимог законодавства, норм правил та стандартів з радіаційної безпеки.

Маючи у своєму розпорядженні компетентний  персонал, партнерські стосунки з провідними вітчизняними, міжнародними організаціями і спеціалістами в галузі радіаційної безпеки та використовуючи кращий світовий досвід, акумульований в нормах безпеки МАГАТЕ, Міжнародної комісії з радіологічного захисту, інших міжнародних організацій, Навчально-науковий центр радіаційної безпеки КНУ імені Тараса Шевченка зарекомендував себе як надійний постачальник послуг із забезпечення радіаційної безпеки.

Вітаємо наших відмінників!

Відмінниками стали:

  • співробітники ПрАТ «Івано-Франківськцемент»:

Кучірка Юрій Михайлович – заступник директора з виробництва з питань інновацій,

Пасічник Олег Тарасович – інженер (хімічні технології) випробувальної лабораторії;

  • Білик Володимир Миколайович – молодший науковий співробітник, Інститут прикладної фізики НАН України;
  • Мільто Дмитро Романович – ТОВ «Елватех», складальник електровимірювальних приладів;
  • Ушинський Ігор Валентинович – провідний інженер з налагодження випробувань та ремонту;
  • співробітники ТОВ «Ортопедікс-Плюс»:

Краснокутська Оксана Вадимівна, лікар ортопед-травматолог;

Гілявська Ірина Олександрівна, рентгенолаборант.

Після проходження курсів підвищення кваліфікації відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 22.02.2029 р. № 446 «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів» лікарям нараховується 25 облікових балів безперервного професійного розвитку на підставі виданого свідоцтва.

Слухачі курсів підвищення кваліфікації «Радіаційна безпека при здійсненні окремих видів діяльності в сфері використання ядерної енергії» у своїх відгуках звернули увагу, як на актуальність та відповідність програми навчання освітнім потребам фахівців сфери використання ядерної енергії, так і на лекційний матеріал, поданий високо-кваліфікованими викладачами.

Матеріал лекцій розроблено таким чином, щоб актуалізувати, поглибити та розширити у слухачів базу знань і навичок з радіаційної безпеки, оскільки виклики радіаційної небезпеки, що існують сьогодні в умовах воєнного стану, вимагають високої компетентності, відповідальності фахівців, готовності до комплексного підходу при розв’язанні проблем захисту людини та довкілля.

Директорка ННЦРБ КНУ                                          Людмила АСЛАМОВА