Участь Навчально-наукового центру радіаційної безпеки у марафоні «Об’єднані наукою»

Навчально-науковий центр радіаційної безпеки Київського національного університету імені Тараса Шевченка взяв активну участь у марафоні «Об’єднані наукою». Марафон організовано до Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку і проводиться з 14 по 24 листопада 2023 в КНУ імені Тараса Шевченка.

Співробітниками Центру 21 листопада 2023 року у кластері «Здоров’я – Цивільна безпека для суспільства» під час постерної сесії був представлений постер на тему «Модифікація фізико-хімічних властивостей та цитотоксичної активності доксорубіцину за допомогою опромінення розчинника».

У наш час проблема стійкості до протимікробних препаратів є глобальною загрозою для здоров’я та розвитку людства, тому в 2020 р. ВООЗ визнала її однією з 10 глобальних загроз, що стоять перед людством. Практично всі протипухлинні препарати характеризуються низькою специфічністю їх активності. Суттєво погіршує результати лікування онкологічних хворих існуюча або набута резистентність злоякісних пухлин до дії протипухлинних препаратів. Все це обумовлює пошук шляхів підвищення ефективності протипухлинної медикаментозної терапії.

Інформація була представлена провідним інженером Навчально-наукового центру радіаційної безпеки Заболотним М. А. та аспірантом Ващишиним В.П.