Проведено чергові курси підвищення кваліфікації з радіаційної безпеки у квітні 2023 року

Співробітниками Навчально-наукового центру радіаційної безпеки Київського національного університету імені Тараса Шевченка у квітні проведено чергові курси підвищення кваліфікації «Радіаційна безпека при здійсненні окремих видів діяльності в сфері використання ядерної енергії» для слухачів із різних регіонів України.

Заняття відбувалися з 10 по 14 квітня 2023 року. Курси охоплювали вивчення слухачами матеріалу за такими напрямами як особливості використання джерел іонізуючого випромінювання в медицині й інших галузях. Слухачами стали 61 спеціаліст із різних регіонів України.

Навчання й перевірка знань відбувалися відповідно до вимог Наказу Державної інспекції ядерного регулювання України від 02 жовтня 2014 року    № 143 «Порядок проведення навчання і перевірки знань з питань радіаційної безпеки у персоналу і посадових осіб суб’єктів окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії».

Під час воєнних дій дотримання вимог законодавства, норм, правил та стандартів з радіаційної безпеки перебуває в умовах постійних загроз та викликів, тому для фахівців важливо розуміти алгоритм дій у разі надзвичайних ситуацій, наприклад, під час радіаційної аварії. Саме з цього погляду планувались заняття для ефективного їх проведення, відповідно до мети та очікуваних результатів.

Значну частину групи склали медичні працівники, адже використання іонізуючого випромінювання в медицині неухильно збільшується, що має очевидні переваги для здоров’я населення завдяки вдосконаленню діагностичних та лікувальних технологій.

Вітаємо наших відмінників!

КНП “Київський міський клінічний онкологічний центр” – Пильнова Ірина Борисівна, лікар-радіолог радіологічного відділення променевої терапії та Федченко  Сергій Павлович, інженер-радіолог технічного відділу клінічної дозиметрії.

Лекторами курсів підвищення кваліфікації із радіаційної безпеки є науковці, викладачі-практики й представники Держатомрегулювання України. Усі доповідачі – професіонали зі значним досвідом практичної роботи.

Слухачі позитивно оцінили високий рівень організації процесу підвищення кваліфікації, оскільки лекційний матеріал максимально наближено до їхніх потреб, насичено не лише новою інформацією, а й прикладами, що сприяє обміну досвідом, розвитку власних підходів та оцінок вирішення професійних ситуацій, пов’язаних із радіаційною безпекою.

 

 

Директорка ННЦРБ КНУ                                          Людмила АСЛАМОВА