Успішно проведено курси підвищення кваліфікації з радіаційної безпеки з 17 по 21 жовтня 2022 року

Співробітниками Навчально-наукового центру радіаційної безпеки Київського національного університету імені Тараса Шевченка успішно проведено чергові курси підвищення кваліфікації «Радіаційна безпека при здійсненні окремих видів діяльності в сфері використання ядерної енергії» для слухачів із різних регіонів України.

 Заняття відбувалися з 17 по 21 жовтня 2022 року. Курси охоплювали вивчення слухачами матеріалу за такими напрямами, як робота перевезення радіоактивних матеріалів та особливості використання джерел іонізуючого випромінювання в медицині й інших галузях. Слухачами стали 74 спеціалісти із різних регіонів України, навіть з регіонів, у яких тривають активні бойові дії.

Навчання й перевірка знань відбувалися відповідно до вимог Наказу Державної інспекції ядерного регулювання України від 02 жовтня 2014 року № 143 «Порядок проведення навчання і перевірки знань з питань радіаційної безпеки у персоналу і посадових осіб суб’єктів окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії». Директорка Навчально-наукового центру радіаційної безпеки Людмила Асламова привітала учасників курсів підвищення кваліфікації з початком нового навчального року й наголосила на важливості оновлення знань у сфері радіаційної безпеки із огляду на повномасштабні воєнні дії в Україні: «У такий складний для України час радіаційна безпека залишається однією зі стратегічних складових національної безпеки держави. Працівники у сфері ядерної та радіаційної безпеки намагаються утримувати позиції та виборювати безпечне майбутнє для наших нащадків, оскільки ситуація склалася таким чином, що сьогодні увесь світ опинився в умовах ядерної загрози. Тому важливо знати та дотримуватися вимог законодавства, норм, правил та стандартів з радіаційної безпеки»

Лектори курсів підвищення кваліфікації із радіаційної безпеки є науковці, викладачі-практики й представники Держатомрегулювання України. Усі доповідачі – професіонали зі значним досвідом практичної роботи.

За результатами складання заліку, відмінниками стали 6 слухачів:

  • Олеся Шумченкоінженер з охорони праці, Приватне акціонерне товариство “Елопак-Фастів”,
  • Станіслав Пушкінінженер-технолог, ТОВ “Патон Турбайн Текнолоджіз”,
  • Дарія Дригалікар-рентгенолог, ТОВ “Медичний центр “Добробут-поліклініка”,
  • Андрій Солодкийлікар-рентгенолог, КНП “Київський міський клінічний онкологічний центр”,
  • Катерина Жолудєваначальник відділення променевої діагностики, Військова частина А3120,
  • Владислав Германсервісний інженер, ТОВ “Медгарант”.

       За словами організаторів курсів підвищення кваліфікації, слухачі позитивно оцінили високий рівень організації процесу підвищення кваліфікації із застосуванням дистанційних технологій. Значну частину групи склали медичні працівники, адже використання іонізуючого випромінювання в медицині неухильно збільшується.

      Слухачі висловили задоволення максимальною наближеністю лекційного матеріалу до потреб слухачів та набутими знаннями, що конче необхідні як в умовах воєнного стану, так і у повсякденній практиці.

 

За інформацією директорки ННЦРБ КНУ, Людмили Асламової