Курси підвищення кваліфікації з радіаційної безпеки
У 2023-2024 навчальному році співробітниками Навчально-наукового центру радіаційної безпеки Київського національного університету імені Тараса Шевченка проведено перші курси підвищення кваліфікації «Радіаційна безпека при здійсненні окремих видів діяльності в сфері використання ядерної енергії» для слухачів із різних регіонів України.
Навчання відбулося з 04 по 11 вересня 2023 року. Курси охоплювали вивчення слухачами матеріалу щодо особливостей: при перевезенні радіоактивних матеріалів, при використанні джерел іонізуючого випромінювання в медицині й інших галузях. Слухачами стали 91 спеціаліст сфери використання ядерної енергії із різних регіонів України.
Навчання й перевірку знань було проведено відповідно до вимог Наказу Державної інспекції ядерного регулювання України від 02 жовтня 2014 року № 143 «Порядок проведення навчання і перевірки знань з питань радіаційної безпеки у персоналу і посадових осіб суб’єктів окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії».
З кожним роком відсоток слухачів – медичних працівників збільшується, оскільки використання іонізуючого випромінювання в медицині неухильно зростає, що має очевидні переваги для здоров’я населення завдяки вдосконаленню діагностичних та лікувальних технологій, але це також підвищує відповідальність медичних фахівців у дотриманні вимог законодавства, норм, правил та стандартів з радіаційної безпеки, особливо в умовах воєнних дій, постійних загроз та викликів.
Вітаємо наших відмінників!
- Білошапка Микола Миколайович – ТОВ “Якобз Дау Егбертс Україна”, керівник з обслуговування обладнання та впровадження проектів;
- Дітківський Ігор Олександрович – Державна установа “Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова НАМН України”, завідувач відділення рентгенендоваскулярних методів лікування вроджених та набутих вад серця;
- Ненцинська Тетяна Петрівна – Державна установа “Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова НАМН України”, старша медична сестра;
- Куркевич Іванна Сергіївна – Державна установа “Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова НАМН України”, сестра медична операційна;
- Караман Віталій Михайлович – Національний банк України, начальник відділу експертизи цінностей Державної скарбниці України.
Слухачі курсів підвищення кваліфікації «Радіаційна безпека при здійсненні окремих видів діяльності в сфері використання ядерної енергії» у відгуках відзначили, що навчання із застосуванням дистанційних технологій за відносно короткий час дає можливість здобути додаткові знання з новітніх досягнень у галузі радіаційної безпеки, які можуть бути використані при вирішенні комплексу завдань, пов’язаних зі зменшенням ризиків виникнення аварійних ситуацій і нещасних випадків на радіаційно небезпечних об’єктах, оскільки робота з радіоактивними речовинами і джерелами іонізуючого випромінювання несе потенційну загрозу, як здоров’ю, так і життю персоналу.
Слухачі звернули увагу, як на актуальність та відповідність програми навчання освітнім потребам фахівців сфери використання ядерної енергії, так і на лекційний матеріал, поданий високо-кваліфікованими викладачами. Матеріал лекцій розроблений таким чином, щоб актуалізувати, поглибити та розширити у слухачів базу знань і навичок з радіаційної безпеки, оскільки виклики радіаційної небезпеки, що існують сьогодні в умовах воєнного стану, вимагають високої компетентності, відповідальності фахівців, готовності до комплексного підходу при розв’язанні проблем захисту людини та довкілля.
Директорка ННЦРБ КНУ Людмила АСЛАМОВА